Blog

Bullet Train Filmi Hakkında İlginç Bilgiler

5 Ağustos 2022 yılında gösterime giren Train Bullet izleyicilerin beğenisini oldukça topladı. David Leitch yönetmenliğindeki filmde Brad Pitt, Sandra Bullock, Joey King, Aaron Taylor Johnson, Brian Tyree Henry gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Çok merak edilen bu film hakkındaki bilgileri sizin için derledik. 

Romandan Filme

Film aslında Japonya’da en çok sevilen yazarlardan biri olan Kotaro Isaka’nın romanından uyarlanma. Japon eserlerinin Hollywood’a yansıması konusunda önemli bir film olarak karşımıza çıkıyor. Filmin baş yapımcıları CTB firmasının kurucuları. Bu şirket Japon eserlerinin sinemaya uyarlanması ve dünyaya açılması konusunda büyük çaba sarf ediyor. 

Bullet Train’in Konusu

Belirli sebeplerden dolayı birbirini öldürmek isteyen dünyanın farklı yerlerinden bir grup suikastçının başından geçenleri anlatıyor. Filmin baş kahramanı Uğur Böceği diğer suikastçılara göre daha ılımlıdır. Dünyanın en hızlı treninde çözülmesi gereken bir olay onun son görevidir. Bu görev esnasında kendisini öldürmek isteyen diğer suikastçılardan kurtulabilmesi için trenden kaçması gerekir. 

Bullet Train IMDb Puanı

Bullet Train filmi dünya çapında 200 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Uzun süre gişe liderliğini korudu ve büyük başarı elde etti. Bu başarıyla da izleyiciler tarafından 7,3 IMDb puanı kazandı. 

Hızlı Tren Sahneleri

Japonyada hızlı trenlerde çekim yapmak yasak olduğı için filmin yönetmeni farklı bir yol tercih etmek zorunda kalmış. Japonya manzarası otobanlardan çekilmiş ve ardından görüntüler hızlandırılmış. 

Lady Gaga Yerine Sandra Bullock

Filmin asıl oyuncu kadrosunda Maria Beetle rolüyle ünlü şarkıcı Lady Gaga yer alacaktı. House of Gucci filmi için kadrodan ayrılmak zorunda kalan Lady Gaga’nın rolü başarılı oyuncu Sandra Bullock’a verildi. Brad Pitt’in canlandırdığı Uğur Böceği karakterinin ustası olarak rol alan Bullock filmde en çok sevilen karakterlerden. 

The Lost City ve Bullet Train

Bullet Train ve The Lost City filmleri, her ikisinin kastında da Brad Pitt ve Sandra Bullock’un yer almasıyla benzerlik gösteriyor. Orjinal kastta bulunmayan Brad Pitt, The Lost City filmine konuk oyuncu olarak katılmayı Sandra Bullock’un Bullet Train’de oynamasına karşılık kabul etmiş. Bu olaya iki ünlü oyuncuyla çalışan saç tasarımcısı vesile olmuş. 

Dekorlar

Filmde farklı vagonları yansıtabilmek için ekip değiştirilebilir vagon inşa etmiş. İç ve dışlarının değiştirilebilmesiyle yeni vagon inşa etmekten kurtulmuşlar. Aynı zamanda filmin çekildiği Sony Stüdyosu farklı tren istasyonlarına çevrilmiş.  

Amerikan aksiyon filmi olan film güldüren sahnelerden dolayı komedi alanına da giriyor. Bullet Train bizce izlenecekler listenizde bulunması gereken bir film. 

Bugünkü yazımızın sonuna geldik. Bunun gibi daha birçok içerik için blog sayfamızı inceleyebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

reklam ajansı burs özel okul

seyr-i istanbul halic cafe diş hastanesi